Osoby, którym znudziły się klasyczne świece, zdecydować mogą się na zakup produktu, jakim są woski zapachowe Yankee Candle. Dlaczego? Czym się charakteryzują? Jak należy ich używać? Jakiego rodzaju Yankee Candle woski zapachowe znaleźć można w asortymencie naszego sklepu internetowego? Sprawdź koniecznie!

Wosk zapachowy – co to takiego?

Wosk zapachowy do kominka stanowi znakomitą alternatywę dla tradycyjnych świec. Z wyglądu przypomina on niewielką, aromatyczną kosteczkę. To bowiem mała porcja wosku używanego do świec, bez opakowania oraz knota. Dlaczego warto zdecydować się na zakup takiego produktu? Jako że jest on sprzedawany w małych porcjach, możliwe staje się tutaj wygodne przetestowanie danego zapachu np. przed zakupem wybranej świecy. Co więcej, woski zapachowe są bardzo wydajne. Z łatwością dzielić można je na porcje o dowolnej wielkości, co daje 100% kontrolę nad intensywnością danego zapachu. Woski pozwalają na łączenie ze sobą kilku różnych aromatów, tworząc w ten sposób w pełni unikalne, jedyne w swoim rodzaju kompozycje. Nie sposób nie wspomnieć tutaj także o tym, że dużą ich zaletą jest również przystępna cena.

Jak używać wosku zapachowego?

Jak już zostało wspomniane, wosk zapachowy jest pozbawiony knota. Aby go rozgrzać, uwalniając w ten sposób jego unikalny aromat, należy zaopatrzyć się w specjalne akcesorium, jakim jest kominek. Składa się ono z 2 części: górnej, czyli misy, w której umieszcza się wosk oraz dolnej, do której wkłada się podgrzewacz. To, jaka ilość wosku zostanie użyta, zależy wyłącznie od osobistych upodobań. Na początek warto stosować nieco mniejsze porcje produktu. Chcąc wzmocnić dany aromat, wystarczy w tym samym czasie zapalić świecę o tych samych nutach zapachowych – nie jest to jednak konieczne, ponieważ wosk uwalnia naprawdę intensywną, przyjemną woń.

Najlepsze Yankee Candle woski

Jakiego rodzaju woski zapachowe Yankee Candle znaleźć można w naszym sklepie internetowym? Bardzo ciekawą propozycją jest kompozycja zapachowa A Calm and Quiet Place. To zrównoważony zapach stworzony z myślą o kontemplacji. Na nuty głowy składają się tu liście mandarynki, nuty serca tworzą drzewo cedrowe oraz jaśmin, a nuty bazy – drzewo sandałowe, paczuli oraz bursztynowe piżmo. Pojemność tego wosku Yankee Candle to 22 g. Miłośnikom słodkich, kremowych aromatów do gustu przypadnie z pewnością produkt o nazwie Coconut Rice Cream. Nutami głowy są tutaj ryż bambusowy i para z ryżu, nutami serca – lilia wodna oraz ryż kokosowy, a nutami bazy – wanilia, drzewo sandałowe, morskie piżmo i orientalne przyprawy. Kompozycja ta budzi skojarzenia z tropikalnymi wyspami. Aby w całym domu roznosił się zapach świeżego prania, zaopatrzyć należy się w Yankee Candle wosk Clean Cotton. Nutami głowy są tutaj bergamotka i ozon, nutami serca – róża i konwalia, a nutami bazy – cedr, piżmo, wetyweria oraz akordy drzewne. Sprawdź koniecznie wszystkie propozycje.